V rámci programu Erasmus+ navštívila naši školu skupina studentů a pedagogů z Litvy. Společně s našimi žáky prožili intenzivní program plný odborných exkurzí i poznávání naší kultury.
Během svého pobytu navštívili veletrh topenářské techniky v Brně, historické centrum moravské metropole, úpravnu vody ve Štítarech a hrad Bítov. Klíčovou částí projektu byla následná společná práce v našich školních dílnách, kde litevští i čeští studenti bok po boku pracovali na praktických úkolech a sdíleli řemeslné zkušenosti. Během odborné stáže v dílnách si tesaři vyzkoušeli mimo jiné výrobu lavičky a instalatéři pokládku podlahového vytápění.
Litevští studenti zakončili svůj dvoutýdenní pobyt na naší škole převzetím certifikátů a volejbalovým turnajem s našimi studenty.
Děkujeme za milou návštěvu a jsme rádi, že se u nás litevští studenti cítili dobře.
Fotografie z průběhu mobility si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.









